Internal migration in Ukraine caused by the war in 2022 and its consequences on social and migration processes in Ukraine and abroad

ČSDA se vás dovoluje pozvat na přednášku naší nové kolegyně Olgy Zhmurko. Vystoupí v rámci Čtvrtečních seminářů tento čvtrtek 26. května od 14.00 v zasedací místnosti 207 a současně bude přednáška přenášena přes Zoom. Seminář je volně přístupný, jen pro zaslání odkazu na Zoom je potřeba se regostrovat ZDE.

EOSC Roadshow 2022

První EOSC roadshow v Praze, Brně a Ostravě, kde se můžete seznámit s konceptem otevřené vědy v České republice a zjistit, jak se do aktivit EOSC zapojit a jakým způsobem výsledky a data v rámci otevřené vědy využívat.

SSHOC vydává videohru k testování a zlepšování znalostí data managementu

Projekt SSHOC vydal nový neotřelý školicí nástroj, který učí výzkumníky o publikaci dat a správě výzkumných dat prostřednictvím jednoduché videohry.

Více informací o hře je možné se dočíst na tomto odkazu a hru je možné si zahrát zdarma online zde.

HYBRIDNÍ SEMINÁŘ Výzkum českého a slovenského veřejného mínění před rokem 1989

ČSDA si vás dovoluje pozvat na další seminář zaměřený na propojení našich dat a vybraného tématu. Tentokrát se budeme věnovat historickým výzkumům v bývalém Československu před listopadem 1989. Akce proběhne prezenčně v úterý 17. května od 14.00 do 17.00 v Akademickém konferenčním centru (AKC), Husova 4a, Praha 1  a přes platformu ZOOM. Těšíme se na vaši účast.

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JSME SE ROZHODLI ZMĚNIT FORMU SEMINÁŘE NA HYBRIDNÍ. BUDEME VELMI RÁDI, POKUD SE ROZHODNETE ZÚČASTNIT SE PREZENČNĚ. 

Na seminář je nutná registrace, a to jak při prezenční, tak online účasti – najdete ji ZDE

Výzva konsorcia ESS ERIC pro 12. vlnu rotačních modulů

Je vyhlášena výzva k předkládání návrhů modulů otázek, které budou položeny v rámci 12. vlny European Social Survey (ESS).

Sociologický ústav AV ČR podporuje svobodnou Ukrajinu

Sociologický ústav AV ČR důrazně odsuzuje agresi putinovského Ruska proti Ukrajině a ukrajinskému lidu.

Život během pandemie 1. až 34. vlna

datovém archivu ČSDA jsou aktualizovány soubory dat Život během pandemie, nově obsahují vlny 1 až 34.

CHPS s metadaty v angličtině

datovém katalogu ČSDA jsou nově přístupná data z výběrového šetření České panelové šetření domácností (CHPS) opatřené metadaty v anglickém jazyce. 

Španělsko se stává členem konsorcia ESS ERIC

Evropská komise schválila změnu stanov konsorcia evropské výzkumné infrastruktury European Social Survey (ESS), čímž potvrdila postavení Španělska jako řádného člena konsorcia. ESS ERIC je v současné době se svými 26 členy a pozorovateli jednou z nejrozsáhlejších evropských výzkumných infrastruktur.