Aktuality Máte-li zájem dostávat naše aktuality do elektronické pošty, pošlete email na aktualitycsda@soc.cas.cz.

15.7.2019
V online archivu Nesstar jsou nově k dispozici data z výzkumů Naše společnost Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které se uskutečnily v březnu a v dubnu 2019.
17.6.2019
Konsorcium datových archivů CESSDA pořádá webinář a panelovou diskuzi o zkušenostech a výzvách GDPR v evropském výzkumu. Akce se uskuteční 27. června a je nutné se na ni registrovat. Více informací je k dispozici zde.
31.5.2019
Data z pravidelného šetření Naše společnost Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) jsou uložena v online archivu Nesstar.
6.5.2019
Data mezinárodního projektu International Social Survey Programme (ISSP) z výběrového šetření 'Sociální sítě' z roku 2017 byla publikována v online archivačním systému Nesstar.
3.5.2019
V online archivu Nesstar jsou nově k dispozici data z šetření Naše společnost Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
30.4.2019
Záznam webináře o vyhledávání sekundárních dat, který minulý týden realizoval tým ČSDA, je online na webové stránce CESSDA. Záznam je ke shlédnutí zde.  
12.4.2019
ČSDA zve všechny zájemce o sekundární analýzu sociálněvědních dat k účasti na webináři, který je věnován problematice vyhledávání a získávání sociálněvědních dat. Online přednáška proběhne v rámci tréninkových aktivit konsorcia datových archivů CESSDA.
6.3.2019
V online archivu Nesstar jsou nově umístěna data z Českého panelového šetření domácností (CHPS), probíhajícího v rámci projektu Proměny naší společnosti. Data jsou rozdělena do pěti souborů; hlavní soubor odpovídá výstupům výběrového šetření domácností, další soubory obsahují časové snímky, údaje o tazatelích a kontaktní formuláře.
6.3.2019
Data z pravidelného šetření Naše společnost Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) za měsíc prosinec jsou umístěna v online archivu Nesstar.
6.11.2018
Konsorcium datových archivů CESSDA představilo svůj nový web. Přehlednější struktura a jednoduchý design umožňují lepší hledání informací o CESSDA a jejích aktivitách jako je např. vzdělávání v oblasti managementu dat. Nově je k dispozici rozsáhlý katalog dat, který umožňuje vyhledávat data ze všech členských archivů CESSDA. Nový web a datový katalog najdete zde a zde.  

Stránky