FAQ

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy vztahující se k práci s online archivem Nesstar.

  • "Kde a jak najdu konkrétní datové soubory?"

Datové soubory naleznete na webových stránkách http://nesstar.soc.cas.cz/webview/. Data se nachází ve strukturované formě v levém sloupci. Konkrétní témata se zobrazí po kliknutí na modrý čtvereček, případně použijte vyhledávač klíčových slov v horní liště.

Pro plný přístup k datům, tj. i ke stahování datových souborů, je nutné se zaregistrovat. Postupujte dle instrukcí:

  1. Registrace na adrese http://archivreg.soc.cas.cz/registrace
  2. Obdržení emailu – uživatelské jméno a heslo
  • "Mám zájem o dotazník k výzkumu, kde jej mohu získat?"

Dotazníky jsou volně k dispozici u jednotlivých výzkumů. V Nesstaru, po otevření příslušného výzkumu, naleznete dotazníky a další materiály v sekci Metadata ® Popis výzkumu ® Další materiály popisující výzkum.

  • "Mám zájem o informace z historických výzkumů před rokem 1989, máte k dispozici další materiály kromě agregovaných tabulek?"

Ano, materiály, které máme k dispozici, jsou uloženy jako přílohy na konci informací o výzkumu. Při prohlížení tabulek překlikněte v horní liště na „Popis“. Pro zobrazení příslušných příloh je nutné se v tomto případě registrovat. V případě některých starších výzkumů jsou k dispozici i primární datové soubory. 

  • "Mám zájem o datové soubory z mezinárodních výzkumů, kterých se účastnila i Česká republika, můžete mi pomoci? (ISSP, EVS, Eurobarometer, …)"

V katalogu máme k dispozici datové soubory pocházející z mezinárodních výzkumů ISSP a EVS, pouze ale za Českou republiku. Pokud máte zájem o data z dalších zemí, odkážeme vás na katalog evropské datové infrastruktury CESSDA (http://www.cessda.org/accessing/catalogue/). V případě, že požadovaná data nebudete schopen/schopna nalézt, napište nám email a my vám rádi pomůžeme.

  • "Poskytujete zpracování a analýzu dat dle konkrétního zadání?"

Tuto službu nenabízíme. V případě nesnází nám ale můžete zkusit napsat a uvidíme, zda vám budeme schopni poradit.