Informační den ČSDA - Zdroje dat ve společenských vědách

ČSDA ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů pořádá seminář, který představí datovou archivaci v sociálních vědách, typologii uložených dat a mezinárodní spolupráci datových archivů. Součástí semináře bude praktická ukázka práce s on-line databází, umožňující prohledávání dat a jejich přímou analýzu, a prezentace konkrétních datových kolekcí. Ta se bude vztahovat k datům pocházejícím z ÚSTRu a k datům sociologickým, která se buď věnují vnímání dějin současnou společností a/nebo datům, která vyprodukovali sociologové v minulosti a která reflektují českou společnost od roku 1946. Pozvánka na informační den je ke stažení ZDE

Pracovníci Ústavu pro studium totalitních režimů budou v druhé části semináře prezentovat především data, týkající se lidí usmrcených na státních hranicích v období komunistického režimu.  Zde je možné stáhnout pracovní verzi studie, týkající se těchto dat a jejich analýzy, kterou připravují k vydání badatelé ÚSTRu Tereza Mašková a Vojtěch Ripka. Prezentace ÚSTRu je ke stažení ZDE.

Seminář proběhne 5. 11. 2014 od 9:30 do 12 hodin. Místem konání bude učebna č. 429 v hlavní budově Filozofické fakulty UK (nám. Jana Palacha 1/2, Praha 1).

 

Sdílet